Úspory tepla

Kolik tepla ušetříte s novými okny?

Záleží na stavu starých oken a na stěnách domu. Rozdíl je také u bytu a rodinného domu. Z dlouhodobých zkušeností našich zákazníků víme, že úspory se pohybují od 15 % do 30 % tepla. Výměnou by měla projít ideálně všechna okna, kterými může utéct i více než polovina tepla, a také vchodové dveře, kde ztráty činí i více než 5 % tepla. Aby se investice do oken a dveří skutečně vyplatila, je třeba vybrat kvalitní výrobky, a to včetně odborné montáže oken. Nekvalitní montáž totiž degraduje sebelepší výrobek.

Okna STAVONA jednou koupíte, pak už jen šetříte

Kvalitní plastová okna STAVONAVýměna oken je prvním krokem při zateplování domu. Čím více starými okny táhne nebo čím více se okna rosí, tím více peněz vám utíká. Pokud nejdou seřídit, je nejvyšší čas je vyměnit.

Skvělé je, že výměna oken přináší úspory tepla hned. Okamžitě po výměně oken pocítíte v bytě větší tepelnou pohodu, a to není vše. Naši zákazníci jsou většinou překvapeni i tím, jak skvěle nová okna tlumí hluk a nerosí se.

Stát podporuje zateplování domů, proto můžete získat i státní dotaci na výměnu oken. Pošlete nám poptávku, zajistíme vám výměnu oken a pomůžeme s dotací.

Proč se vyplatí investovat do kvalitních oken?

U oken a dveří více než jinde platí, že jejich kvalita je skryta a projeví se obvykle po jedné až dvou zimách. V ČR jsou stále nejoblíbenější plastová okna, protože mají výborný poměr cena - výkon. Jejich další velkou výhodou je, že mají jen minimální nároky na údržbu a při slušném zacházení vydrží dlouhé desítky let spolehlivě fungovat. To ale platí pouze pro kvalitní plastová okna.

Základem je především bytelný a poctivě svařený plastový okenní profil, který bude dobře držet tvar díky poctivé kovové výztuze. Okno musí být osazeno celoobvodovým kováním, díky němu se ovládá jednou kličkou a jde snadno seřídit. Velice důležité je izolační zasklení. Dnes je standardem izolační trojsklo nejen u novostaveb, ale také u rekonstrukcí. To účinně brání rosení. Abyste mohli získat státní dotaci, musí být okna osazena izolačním trojsklem. 

Ošizená plastová okna se velmi často kroutí, nejdou seřídit, a pak jimi do bytu táhne. Bohužel problémy se projeví nejčastěji v zimě, když mrzne. Oprava takových oken je prakticky nemožná.

Pošlete nám poptávku, zajistíme vám poradenství, výrobu i montáž oken a dveří na míru. Garantujeme vám, že budete spokojeni.
Tento web využívá cookies pro Vaši pohodlnější práci. Kliknutím na "souhlasím" uzavřete tuto lištu.